Bosanskohercegovači prvak ekipa Igokee je u polufinalnom meču FIBA Lige šampiona savladao rumunski Cluj Napocu rezultatom 82:75 i plasirao se u finale gdje će igrati sa portugalskim Sportingom.

Prva dionica dala je naslutiti kako će se meč odvijati jer su Igosi poveli sa 23:13 i do kraja prvog poluvremena bez većih problema su održavali prednost (38:31).

Igokea je nastavila u sjajnom ritmu i u trećoj četvrtini, a na isteku 30. minute imali su veliku prednost 60:44.

Do kraja susreta, Cluj, koji sa klupe predvodi nekadašnji selektor BiH Duško Vujošević, samo je uspio ublažiti poraz za konačnih 82:75.

Najefikasniji u redovima bh. šampiona bio je Jackie Carmichael sa 25 poena, a solidni su bili Edin Atić sa 12 i Antabia Waller sa 10 ubačaja.

U redovima Rumuna istakli su se Justin Edwards sa 22 poena, a Patrick Richard i Donatas Tarolis dodali su 15 koševa. Bh. reprezentativac Andrija Stipanović bio je skroman sa pet poena i sedam skokova.

Igokea će u finalu igrati protiv Sportinga iz Lisabona koji je nadigrao švicarski Fribourg sa 84:78, a pobjednik će se plasirati u grupnu fazu takmičenja.