Igokea se vratila sa -15 i trijumfovala nad Krkom (VIDEO)

Duel 15. kola ABA lige između Krke iz Novog Mesta i aleksandrovačke Igokee u sportskoj dvorani “Laktaši” pripao je domaćem timu rezultatom 77:64 (20:23, 14:24, 23:7, 18:10).

Prve poene na meču postigao je Amerikanac slovenačkog tima Roderik Kemfor, dok je na drugoj strani u dva navrata neprecizan bio Dalibor Ilić. Fantastičnu sezonu nastavio je Marko Jošilo preciznim šutem za tri poena za 5:4. Uslijedio je period igre u kojem su timovi uzastopno postizali poene jedni za drugima, tako da je egal najbolja riječ kojom možemo opisati tih nekoliko minuta.

Igra u tranziciji poslije dobre odbrane recept je koji već dugo vremena imamo priliku gledati u Laktašima, a jedan takav primjer kreirali su Jošilo i Džeki Karmajkl koji je sjajan pas iskoristio brutalnim zakucavanjem. Uslijedila je šuterska rapsodija Krke predvođene Rokom Stipčevićem i iskusnim Lukom Lapornikom, ali uspjeli su izabranici Dragana Bajića uz samo “-3” (23:20) otići na pauzu nakon uvodnih deset minuta igre.

Fantastično šutersko veče Stipčević je nastavio u drugom kvartalu, a prva dva posjeda Krke okončao je upravo on dalekometnim šutevima za tri poena, pa je Krka stekla prvu osjetniju prednost (29:20). Uzvratio je Jošilo na isti način, a zatim su uslijedila dva minuta bez poena.

Čak pet trojki pogodili su košarkaši Krke u drugoj četvrtini, a tim iz Nemanjine nije imao adekvatan odgovor. Prednost ekipe iz Slovenije povećavala se kako je vrijeme odmicalo, a prilikom petnaestominutne pauze rezultat je bio pomalo iznenađujućih 47:34 u korist izabranika Vladimira Anzulovića.

Treći period režirao je totalno drugačiju sliku na parketu, Edin Atić kreirao je mini seriju 5:0, nekoliko puta na liniji slobodnih bacanja pronašli su se Igokeini košarkaši, pa se prednost Krke polako topila. Pokušavao je mnoštvom izmjena Anzulović pronaći pravu petorku koja će nastaviti posao iz prvog poluvremena, ali jednostavno Igokea je zaigrala košarku kakvu prikazuje cijele sezone.

Džeki Karmajkl nije imao milosti prema slovenačkom sastavu, pa je radio apsolutno sve na parketu, pogađao je šuteve sa poludistance, asistirao, a uz određenu muku sa linije penala Igokea je pred posljednji kvartal napravila nevjerovatan preokret i povela 57:54.

Izgubljenom loptom Krka je otvorila odlučujućih deset minuta, a nakon “krađe” Stefana Fundića nove sezone postigao je Jošilo. Na drugoj strani spreman odgovor u vidu horoga imao je Jure Škifić, ali četvrta trojka Jošila kao i pogođen šut Stefana Pota odveli su Igokeu na “+8” (64:56).

Fantastičan protok lopte u režiji Bajićevih košarkaša krunisan je novim poenima Jošila, a proradio je i defanzivni dio zadataka, tako da je sve mirisalo na novi trijumf Igokee, iako su u jednom trenutku ovog meča gubili čak 15 poena razlike.

Posljednji trzaji za neizvjesnu završnicu i ostanak u igri Krke djelo su nekadašnjeg igrača beogradskog Partizana Adina Vrabca, ali ono što je uslijedilo u preostale tri minute do kraja meča može se okarakterisati kao “jednosmjerna ulica” u kojoj je bilo upitno samo kojim rezultatom će trijumfovati Igokea.

Tačku na 11. trijumf izabranika Dragana Bajića stavio je Pot novom trojkom, a konačan rezultat ovog meča u kojem je sjajna igra Igokee u drugom poluvremenu režirala preokret bio je 77:64.

Najistaknutiji pojedinac pobjedničkog tima bio je impresivni Marko Jošilo sa 19 poena, šest skokova i tri asistencije (4 od 5 za tri poena), dok je Džeki Karmajkl ubacio 12 uz pet skokova, ali i čak sedam iznuđenih faulova.

U redovima Krke istakao se Rok Stipčević koji je ubacio 12 poena, sve šutem za tri poena, a najveću podršku imao je u vidu Luke Lapornika i Jure Škifića koji su ubacili po poen manje.

Naredni protivnik Igokee biće Split, ponovo u Laktašima, dok će Krka priliku za pobjedu tražiti protiv Zadra u Novom Mestu.