Igokea sigurna protiv FMP-a (VIDEO)

U šestom kolu ABA lige Igokea je na svom parketu pobijedila sastav FMP-a rezultatom 75:65.

Igosi su dobili prvu četvrtinu rezultatom 23:16, a rezultat u drugom periodu igre je bio 17:17, pa se na poluvrijeme otišlo sa sedam poena prednosti domaćih 40:33. Domaći su bili bolji i u trećoj dionici koju su dobili 18:14 i u posljednjih deset minuta ušli sa jedanaest poena prednosti, bilo je 58:47.

FMP se vratio na minus šest u 34. minuti, 63:57, ali su Igosi odbili taj nalet gostiju i pobijedili u ovom susretu. Domaće su do pobjede vodili Radivojević i Ljubićić sa po 14 poena dok je Glogovac dodao 11 poena. Još je dvocifren bio Rikić sa deset poena i sedam skokova dok je naš reprezentativac Nikola Gajić postigao dva poena uz tri skoka. Kod FMP-a najbolji je bio Radanov sa 16 poena, pet skokova i tri asistencije, a Čović i Ojo su dodali po 12. Čović je imao šest asistencija, a Ojo devet skokova dok je još dvocifren bio Pot sa deset poena i isto toliko skokova, te dvije asistencije.

Igokea-FMP 75:65 (23:16, 17.17, 18:14, 17:18)