HomeRegionalni basketABA ligaIgosi u krizi, Krka slavila u Laktašima

Igosi u krizi, Krka slavila u Laktašima

Košarkaši Igokee upisali su prvi domaći poraz ove sezone u ABA ligi! U Laktašima je u četvrtoj utakmici pred domaćom publikom slavila Krka iz Novog Mesta – 54:65 (15:21, 19:15, 12:13, 8:16).

Poslije sigurnih pobjeda „igosa“ nad Olimpijom, Partizanom i Sutjeskom u hramu šampiona Bosne i Hercegovine prvi su se u devetom kolu radovali Slovenci, predvođeni nekadašnjim trenerom Širokog Ivanom Velićem.

Slovenački tim je riješio meč u prvih pet minuta posljednje četvrtine kada su gosti otišli na “+12”, a izabranici Željka Lukajića nisu postigli nijedan poen.

Luka Lapornik je bio čovjek odluke za peti trijumf gostiju sa 15 poena, Stefan Sinovec je postigao 13, a Erjon Kastrati dva pogotka manje.

Kod Aleksandrovčana Miloš Komatina je bio najefikasniji sa 13, a još jedini sa dvocifrenim košgeterskim učinkom bio je Vuk Radivojević sa 11 koševa. Svakako nedovoljno za peti trijumf…

U narednom kolu sljedeće nedjelje, tim iz Aleksandrovca gostuje Crvenoj zvezdi Telekom.