HomeINObasketNBAJames najbolji u derbiju Istoka, čudesnom Westbrooku falio skok do povijesti

James najbolji u derbiju Istoka, čudesnom Westbrooku falio skok do povijesti

LeBron James odigrao je sjajnu utakmicu u pobjedi Cleveland Cavaliersa protiv Boston Celticsa 114:91. Prošlogodišnji MVP finala postigao je 36 poena (šut iz igre 14/22), uz deset skokova i šest asistencija.

Cavsi su ovom pobjedom u istočnom derbiju preuzeli vodstvo u Istočnoj konferenciji te sada imaju pobjedu više od drugoplasiranih Celticsa četiri utakmice prije kraja. Kevin Love je u pobjedu ugradio 15 poena i 16 skokova, a Kyrie Irving je ubacio 19. Ovo je bila njihova treća pobjeda u četiri utakmice protiv Bostona ove sezone.

Cleveland se odvojio u drugoj četvrtini koju je dobio s 38:22 te više nije ispustio vodstvo do kraja utakmice. Kod Bostona najefikasniji bio je Isaiah Thomas s 26 poena i 6 asistencija.

Russell Westbrook opet je dovukao svoju Oklahomu do pobjede protim Memphis Grizzliesa 103:100, ali samo mu je jedan skok nedostajao da ispiše povijest i postavi rekord s najviše triple-double učinaka u sezoni. Trenutačno i dalje ostaje izjednačen s Oscarom Robertsonom s kojim dijeli prvo mjesto (41 triple-double). Westbrook je predvodio Thunder s 45 poena, 10 asistencija i 9 skokova, a opet je bio dobar u zadnjim trenucima utakmice kada je 14 sekundi prije kraja zabio veliku tricu preko sjajnog obrambenog igrača Tonyja Allena za vodstvo 101:97. Najbolji nakon njega u redovima Thundera bio je Victor Oladipo s 15 poena.

Kod Grizzliesa najbolji je bio Marc Gasol s 23 poena.

Stephen Curry zabio je 42 poena za Warriorse od čega čak 23 u prvih deset minuta igre. Warrirosi su pobjedom osigurali prvo mjesto na Zapadu i prednost domaćeg terena tijekom doigravanja.

Pregled rezultata utakmica sjevernoameričke košarkaške lige NBA koje su odigrane u srijedu:

Phoenix Suns – Golden State Warriors    111-120
(Dragan Bender je odigrao 11 minuta za Phoenix i upisao jedan skok)

4. Denver        37 41 .474 11
5. Minnesota     31 46 .403 16 1/2