HomeRegionalni basketABA ligaJazzeri ostvarili šestu pobjedu, Jokić predvodio Nuggetse do trijumfa

Jazzeri ostvarili šestu pobjedu, Jokić predvodio Nuggetse do trijumfa

Svega dvije utakmice NBA lige odigrane su u večeri između utorka i srijede.

Utah Jazz je u pobjedničkoj seriji. Jazzeri su lako došli do novog trijumfa, šestog zaredom, savladali su na svom parketu New Orleans Pelicanse, 118:102.

Gosti su se dobro držali u prvom poluvremenu najviše zahvaljujući sjajnom Zionu Williamsonu (ukupno 32 poena), ali potpuno su se raspali u drugom dijelu meča, pogotovo u zadnjoj četvrtini.

U pobjedničkom sastavu najefikasniji je bio Donovan Mitchell (28 poena), a istakao se i Rudy Gobert sa čak 18 skokova (13 poena).

Denver se također lako obračunao s Oklahomom. Na krilima Nikole Jokića (27 poena, 12 skokova) Nuggetsi su slavili nad Thunderom sa 119:101.