Juniorski tim Sparsa upisao je pobjedu u današnjem susretu protiv Sloboda na finalnom turniru za prvaka BiH. Konačan rezultat je glasio 124:38.

Mladići iz Sarajeva su od prve minute pokazali da su kvalitetnija ekipa od protivnika i već nakon prve četvrtine koja je glasila 42:8. Do kraja susreta prednost se konstantno povećavala do konačnog rezultata 124:38.

U prvoj utakmici u kojoj su se sastale ekipe Rama i Sloboda, Rama je upisala pobjedu rezultatom 83:60.

Finalni susret između Sparsa i Rame na rasporedu je sutra (25.09.) sa početkom u 17:00h u SD “Goran Čengić” na Grbavici.

Spars – Sloboda 124:38 (42:08; 24:07; 39:12; 19:11)

Spars: Ružičić 2, Trnka 14, Bukva 11, Fejzić 13, Mulić 16, Vukadin, Djedović 8, Kuštrić 12, Jović 26, Zrno 20, Savić 2, Krilić.

Sloboda: Hrvačić, Petković 10, Kurtić 2, Fočak, Bošnjaković 6, Halilović, Dželilović, Ćelosmanović, Klebić 4, Ćosić, Grebović 6, Malehodžić 10.