HomePromocijaLiga mladihKadetkinje ŽKK "Trebinje 03" prvakinje BiH: Marija Kešeljević predvodila Trebinjke do titule

Kadetkinje ŽKK “Trebinje 03” prvakinje BiH: Marija Kešeljević predvodila Trebinjke do titule

Kadetkinje ŽKK “Trebinje 03” su stare-nove prvakinje BiH, jer su u odlučujućoj utakmici na turniru koji je održan u Sportskoj dvorani “Miloš Mrdić” pobijedile  ŽKK “Mladi Krajišnik” iz Banjaluke rezultatom 78:72 (17:15, 23:20, 20:12, 18:25), piše trebinjelive.info

Ovo je godina uspjeha za ŽKK “Trebinje 03”, jer je ova ekipa u kadetskoj, pionirskoj, juniorskoj i seniorskoj selekciji osvojila prva mjesta.

Gošće su bolje otvorile utakmicu i nakon pet minuta vodile su sa 2:6, ali u sljedećih pet minuta Trebinjke igraju bolje i nakon deset minuta vode 17:15.

Druga četvrtina pokazuje pravo lice domaćih igračica i one u 15. minutu vode sa 31:19, ali gošće predvođene Draganom Zubac se ne predaju i smanjuju na 40:35.

U trećoj četvrtini igračice Milorada Nadaždina ponovo dodaju gas i u posljednjih deset minuta ulaze sa prednošću od 60:47. U zadnjih deset minuta gošće su malo priprijetile, ali su samo uspjele da smanje rezultat na minus šest koševa – 78:72.

Treba istaći kuriozitet, jer su na ovoj utakmici Kešeljević, Škrivan i Zubac imale dabl-dabl učinak. Kešeljević je postigla 41 koš i imala 10 asistencija, Škrivan 11 koševa i 16 skokova, a Banjalučanka Zubac uz 41 koš imala je i 17 skokova.

Trener Trebinjki Milorad Nadaždin je vjerovao u svoje ‘Malene’ da mogu da dođu do titule kadetskog prvaka BiH.

“Odigrale su fenomenalno, sa svim pritiscima i taktičkim nadmudrivanjima, a čestitke i protivničkoj ekipi. Pokazali smo danas da obje ekipe imaju svijetlu budućnost”, istakao je Nadaždin.

Najbolji igrač u kadetskoj, juniorskoj i seniorskoj ekipi iz Trebinja, a i šire, Marija Kešeljević je sa osmijehom na licu kazala da je današnja pobjeda samo vraćanje “milo za drago” ekipi Mladig Krajišnika, koji ih je pobijedio u finalu prvenstva RS.

“Želja nam je bila da im vratimo za poraz u finalu Republike Srpske sa kamatom i u tome smo uspjele. Hvala treneru i mojim saigračicama iz ekipe, jer smo sve zajedno pobijedile jaku ekipu”, rekla je Kešeljević.

Prvog dana turnira, ŽKK “Trebinje” 03 je pobijedilo ŽKK “Livno” sa 72:63 (15:24, 20:11, 12:17, 25:11).

ŽKK “Trebinje 03”(ukupan broj koševa): Kešeljević 66, Mrdić, Miletić 2, Milanović 13, Tomašević 7, Jokanović 21, Benderać, Radovanović 2, Škrivan 25, Daković, Papović 14, Spahić. Trener: Milorad Nadaždin.

Tekst i photo: trebinjelive.info