Košarkašice RMU Banovića  izborile su plasman u finale Kupa Bosne i Hercegovine. U polufinalu bile su bolje od igračica Orlova rezultatom 74:70.

Prvo poluvrijeme pripalo je viceprvakinjama BiH ekipi iz Banjaluke koje su na odmor otišle sa vodstvom 42:33. Igračice Dragane Svtilice imaju imaju vodstvo i u trećem periodu, te u posljednji 10 minuta ulaze sa rezultatom 57:53.

Bh. prvak ekipa Banovića pravi preokret kada u posljednjoj dionici serijom 13:0 dolaze do vodstva 66:60. Igračice Orlova nisu uspjele ponovo doči do prednosti. U važnim momentima završnice Banovći održavaju prednost i dolaze do pobjede.

Vrančić sa 20, Zeljković 18, Delić 17 i Marković 10 poena uz 10 skokova istakle su se kod Banovića. U redovima domaćina Rajić 20, Begenišić 17 poena uz 15 skokova i Šobot 15 poena.