HomeRegionalni basketABA ligaKošarkaška bajka u Tuzli: Janjić, Gregg i crveno crna armija srušila bh....

Košarkaška bajka u Tuzli: Janjić, Gregg i crveno crna armija srušila bh. prvaka (FOTO)

Sloboda je 6. kolu ABA 2 lige dočekala ekipu Širokog u sjajnoj košarkaškoj atmosferi. Pobjednik je odlučen nakon produžetka rezultatom 88:86.

U prvom poluvremenu blagu prednost imali su igrači Širokog, predvođeni raspoloženim Batinićem, koji je postigao 16 poena u prvih 20 minuta. Na odmor se otišlo rezultatom 40:38 za Široki.

Gosti održavaju prednost u trećoj dionici. Sloboda u 29 minuti poenima Čerkezovića smanjuje prednost na koš zaostatka 58:60. Sa dvije trice u samom finišu treće dionice Širokobriježani ulaze posljednji period sa vodstvom 68:60.

Sloboda je napravila seriju 11:0 u četvrtoj četvrtini i povela 71:68. Široki nije postigao 6 minuta koš iz igre. Široki se vratio u susret i izborio produžetak. Sloboda nije iskoristila posljednji napad i nakon 40 minuta rezultat je bio 79:79.

U produžetku više koncetracije imala je Sloboda i došla do pobjede.

Kod Slobode su najefikasniji bili Janjić 23, Gegić 15, Čampara 12 i Grubor 11 poena. Kod Širokog Batinić 26, Kraljević 21 i Filipović 12 poena.