Jedine dvije sigurne stvari u noći drafta, jednog od talentom najbogatijeg unazad nekoliko godina, bile su sigurne. Da će Markelle Fultz biti prvi izbor Philadelphija 76ersa, a da će iza njih LA Lakersi birati Lonza Balla. Naravno, tako se i rasplelo.
“Ovo je stvarno nevjerojatno. Sanjao sam o ovome, a kada sam čuo svoje ime, djelovalo je kao da me Bog zove”, rekao je novi prvi izbor drafta koji je na Sveučilištu Washington prosječno zabijao 23,2 poena, hvatao 5,9 skokova te dijelio 5,7 asistencija.
Nakon što su Lakersi potvrdili Balla koji nije htio ni u koji drugi klub, sve iza bilo je čisto nagađanje. Boston Celticsi odlučili su se za Jaysona Tatuma s Dukea, nama poznatog jer mu je u finalu SP-a do 19 godina Nik Slavica zalijepio onu blokadu.
Phoenix Sunsi nisu propustili Josha Jacksona, a Sacramento je uzeo De’Aarona Foca. Jonathan Isaac završio je u Orlandu, dok je Finac Lauri Markkanen bio bio dio velikog tradea. Minnesota ga je poslala u Chicago, a Wolvesima je stigao Jimmy Butler.
Među prvih deset još su završili Frank Ntilikina (New York) te Dennis Smith (Dallas), a Zacha Collinsa izabrali su Sacramento Kingsi, ali i odmah ga proslijedili u Portland.


