HomeINObasketEuroleagueLorenzo Braun sa 33 poena srušio Pirejce u Areni

Lorenzo Braun sa 33 poena srušio Pirejce u Areni

Košarkaši Crvene zvezde porazilii su Olimpijakos rezultatom 88:81 u 15. kolu Evrolige.

Zvezda je drugi put zaredom savladala klub iz Pireja na domaćem terenu u elitnom takmičenju.

Crveno-beli iz Beograda su se time izjednačili sa Olimpijakosom na tabeli sa skorom 6-8 i ujedno prekinuli niz od tri poraza u svim takmičenjima.

Publika u Areni “zaboravila” je da dođe na početak meča i očekivala se zabrinjavajuća atmosfera, ali se dvorana polako napunila pa je domaćin imao solidnu pomoć.

Još jednom ubjedljivo najbolji akter meča bio je nezaustavljivi Lorenzo Braun, koji je sa 34 poena vodio svoj tim do pobede u prvom meču posle oporavka od povrede zbog koje je propustio dva meča.

Šampion Srbije je dobro otvorio meč i pogodio tri trojke u prvih nekoliko napada, pa ubrzo došao do prednosti od 11:7.

Ipak, kako se prva četvrtina bližila kraju tako je Olimpijakos sve bolje i bojle hvatao ritam i ubrzo došao do prednosti.

Zvezda u završnici nije imala nikakvih rješenja u napadu pa je na pauzu Oly otišao sa 16:21, a lošu igru crveno-beli su preneli i u drugu četvrtinu.

Veoma brzo i neočekivano gosti su došli do dvocifrene prednosti i u 15. minutu poveli sa 15 poena.

U tim trenucima Ognjen Dobrić je bio jedini koji je bio raspoložen za košarku u redovima domaćina, uz standardno odličnog Lorenza Brauna koji je briljirao od prvog do poslednjeg minuta.

Zvezda je serijom od 7:0 uspijela da se vrati na jednocifren minus, ali njihov nalet nije dugo trajao, pa su Pirejci na poluvrijeme otišli sa +11 (37:48).

Vrijedi napomenuti da je na manje od dva minuta do kraja poluvremena Čarls Dženkins pogodio prvu trojku ove sezone u Evroligi, poslije 18 uzastopnih promašaja.

Zvezda je odlično ušla u drugo poluvrijeme i zaigrala sa mnogo energije, ali to nije bilo dovoljno da se prednost protivnika potpuno anulira. Lorenzo Braun je vodio riječ u napadu i apsolutno se pitao za sve. U par navrata je gubio lopte, ali je generalno neuporedivo više donosio.

Krajem treće četvrtine viđena je “rafalna paljba” Bilija Berona koji je pored Brauna bio najzaslužniji za preokret. Olimpijakos je uhvaćen u crveno-belu defanzivnu mašinu i pravo niotkuda Zvezda je trojkama Berona povela, 61:58!

Branko Lazić je zakomandovao odbranom u poslednjoj četvrtini a napadački arsenal domaćina i dalje je izgledao ubojito.

Olimpijakos je pokušavao da se vrati, ali jednostavno rešenja više nije bilo. Braun je ponovo podigao lestvicu i gosti su doživeli novi poraz.

Braun je meč završio sa 33 poena (11/18 za dva, 2/4 za tri), tri skoka, četiri asistencije i četiri izgubljene lopte, uz indeks korisnosti od 32.

Pored njega istakao se sa 17 poena (4/6 za tri). Branko Lazić je bio odličan defanzivno i imao osam poena, koliko i Džejms Gist, koji je uhvatio i sedam lopti.

Na drugoj strani Brendon Pol je retko kad promašivao i imao 21 poen, a pratili su ga Nikola Milutinov sa 15 poena i 11 skokova i Jorgos Printezis sa 14 poena i osam uhvaćenih lopti.

Zvezda u narednom kolu, 27. decembra, gostuje Zenitu u Kazanju.