HomeINObasketNBALuka sa stilom: Dončić dominirao protiv Memphisa

Luka sa stilom: Dončić dominirao protiv Memphisa

Philadelphia je upisala pobjedu na svom parketu protiv Bostona, slavila je 111:99 u susretu u kojem je potvrdila vrlo dobru formu. U zadnjih devet utakmica upisala je osam pobjeda, a ovim slavljem vratila se na pobjedničke staze nakon što je niz prekinut porazom od Hornetsa. Dvoboj je odlučen sjajnom prvom dionicom u kojoj je Philadelphia serijom čak 28:2 otišla na visoku prednost.

Joel Embiid upisao je 25 poena i 13 skokova, a Tyrese Maxey dodao je 23 poena i pet asistencija. Kod Bostona Jaylen Brown završio je s 21 poenom dok je Jayson Tatum dodao 20 poena i 11 skokova.

Nikakvih problema nije bilo za Phoenix Sunse koji su u gostima visoko slavili protiv Indiana Pacersa. Sunsi su upisali pobjedu 112:94 u susretu u kojem je sve išlo jednim smjerom nakon što je krenula velika serija gostiju. Sunsi su u zadnjoj dionici napravili 23:2 i odjurili do pobjede.

Devin Booker predvodio ih je s 35 poena, a Deandre Ayton dodao je 27 poena i 11 skokova. Kod poraženih Justin Holiday završio je s 25 poena dok je Caris LeVert dodao 20 poena i devet asistencija.

Neočekivani poraz upisali su Toronto Raptorsi u gostima kod Pistonsa. Jedna od najlošijih momčadi lige porazila je Raptorse s glatkih 103:87 u večeri u kojoj je Raptorsima vrlo malo toga polazilo za rukom.

Prednjačili su s po 18 poena Cade Cunningham i Hamidou Diallo, a kod Raptorsa Fred VanVleet upisao je 24 poena i deset asistencija dok je Pascal Siakam dodao 23 poena i 11 skokova.

Neočekivano uvjerljiv poraz upisao je Memphis na svom parketu protiv Dallas Mavericksa. Još prvo poluvrijeme nije bilo problem, Grizzliesi su vodili s plus pet na odmoru, ali u nastavku je obrana Dallasa bila fantastična, Memphis je ostavljen na samo 30 poena za 24 minute, a primio je 62.

Luka Dončić odigrao je sjajnu utakmicu s 27 poena, 12 skokova i deset asistencija, a Tim Hardaway dodao je 16 poena. Kod poraženih Ja Morant zaustavljen je na 19 poena i osam asistencija, a Desmond Bane dodao je 16 poena i šest skokova.

Nakon što je dan ranije ružno stradao u gostima kod Milwaukee Bucksa, Golden State je uništio Chicago Bullse. Jadni Bullsi platili su za sve što je Golden State proživio u Wisconsinu i upisali su jako težak poraz u susretu u kojem su već u prvom poluvremenu gubili 88:47.

Jonathan Kuminga ubacio je 25 poena, Jordan Poole 22 poena uz pet asistencija, a Andrew Wiggins 21 poen. Kod domaćina Coby White upisao je 20 poena, a Nikola Vučević 19 uz 14 skokova.