HomeRegionalni basketABA ligaMega nanijela Zadru četvrti uzastopni poraz

Mega nanijela Zadru četvrti uzastopni poraz

Košarkaši beogradske Mege večeras su u gostima sa 85:81 savladali ekipu Zadra u 25. kolu regionalne ABA lige.

Prekinula je tako Mega svoj užasan niz od pet vezanih poraza, a Zadru je nanijela četvrti uzastopni poraz.

Vodio je Zadar na poluvremenu sa 43:40, ali u nastavku Mega dolazi do preokreta, a ključnu prednost je stekla tokom treće dionice. Taj period igre je domaćin odigrao jako loše i u finišu se nije uspio vratiti.

Predvodio je Megu do pobjede Boriša Simanić s 21 poenom, dok je Luka Cerovina ubacio 17 poena, uhvatio 7 skokova i podijelio 5 asistencije.

Kod Zadra je najbolji bio Dario Drežnjak sa 20 poena i 8 skokova. Zadar je na dvanaestoj poziciji na tabeli sa omjerom 7-16, a iza njega su samo Split (6-18) i Krka (4-19).

Mega je osmoplasirana s omjerom 9-15.