HomeINObasketEuroleagueMiikka Muurinen napušta Partizan Mozzart Bet: “Sazrio sam, spreman sam za nove...

Miikka Muurinen napušta Partizan Mozzart Bet: “Sazrio sam, spreman sam za nove izazove”

Osamnaestogodišnji finski košarkaški talenat Miikka Muurinen potvrdio je da napušta Partizan Mozzart Bet nakon šest mjeseci provedenih u beogradskom klubu.

Muurinen je istakao da mu je prva profesionalna sezona bila dragocjeno iskustvo, uprkos tome što nije dobio minutažu kakvu je priželjkivao.

– Ovo je bilo upravo ono što mi je trebalo. Želio sam osjetiti profesionalni sport i učiti uz dobrog trenera, i to u najzahtjevnijoj košarkaškoj sredini u Evropi. Nisam dobio ulogu kakvu sam očekivao, ali sam svakodnevno vidio šta znači profesionalizam – rekao je Muurinen.

Mladi krilni centar (208 cm) priznao je da je počeo razmatrati odlazak nakon što je sredinom decembra klub napustio trofejni stručnjak **Željko Obradović**, koji je bio ključni razlog njegovog dolaska u Beograd.

– Zaista sam uživao radeći sa Željkom. On je najbolji trener kojeg sam imao. Tražio je mnogo, ali je istovremeno brinuo o nama. Naš zajednički period bio je kraći nego što sam se nadao, ali promjene su moguće kada igrate na najvišem nivou – kazao je Muurinen.

U dresu Partizana ove sezone upisao je šest nastupa u Euroligi uz skromnu minutažu (prosječno 1,8 minuta po utakmici).

Novi trener crno-bijelih **Joan Peñarroya** krajem januara javno je kritikovao mladog Finca, navodeći da mu nedostaju stav i taktičko razumijevanje za najviši nivo takmičenja. Muurinen je djelimično prihvatio te primjedbe.

– Djelimično se slažem s komentarima trenera. Još sam mlad igrač i svakodnevno radim na napretku. Euroligaški nivo je bio teška škola, ali upravo zbog toga sam i došao u Partizan – istakao je.

Muurinen je ranije otvoreno govorio o želji da karijeru nastavi u NCAA sistemu u Sjedinjenim Američkim Državama. Kako tvrdi, sa Obradovićem je postojao jasan dogovor da u Partizanu ostane jednu sezonu prije odlaska u SAD, dok novi stručni štab, prema njegovim riječima, nije bio upoznat s tim planom.

Mladi Finac sada se okreće novim izazovima, uvjeren da mu je period proveden u Beogradu pomogao da sazri i bolje razumije zahtjeve vrhunske košarke.



Uz PayPal sa nekoliko klikova na siguran način možete podržati naš rad. E-mail za donacije putem PayPal-a je skokic.e@gmail.com

DA LI STE PROČITALI?

Najnovije