Košarkaši Mornara poraženi su i od atinskog Peristerija 65:73 u petom kolu Fiba LŠ. Barani i dalje ne znaju za pobjedu, a ovo im je peti poraz.

Barani su nakon prvih deset minuta stekli četiri poena viška i poveli sa 21:17. Mornar je u drugom kvartalu dodao gas i prvu dvocifrenu prednost imao je u 16. minutu kada je pogodio Vranješ (34:24).

Imala je naša ekipa i 37:24, ali su gosti preko Angolca Moreire do velikog odmora smanjili na 40:33.

Treća dionica protekla je u katastrofalnoj igri obje ekipe, a taj period pripao je gostima koji su ga riješili u svoju korist sa 11:13 (51:46).

Ekipa Mihaila Pavićevića odlično je otvorila posljednji period i vrlo brzo je došla do opipljivih 61:52, ali uporni Grci preko raspoloženog Hečera parcijalom 14:0 preokreću rezultat na 61:66 na nešto više od dva minuta do kraja.

Barani nijesu uspjeli u finišu da zaprijete i učine meč zanimljivijim, a pobjedu gostiju ovjerio je Hantopulos.

Najefikasniji u redovima Mornara bio je Džejkob Pulen sa 16 poena i on je bio jedini dvocifreni kod Barana.

Ostali strijelci kod Mornara: Luković 8, Bjelica 5, Markota 8, Nidam 8, Voler 8, Begić 7, Vranješ 3, Šehović 2.

Kod Peristerija dominirao je bivši plej Partizana Vilijam Hečer koji je postigao 23, pratio ga je Kingsli sa 13 poena i 11 skokova.