HomeRegionalni basketABA ligaMornar nanio novi poraz Zadru, slavila i Primorska

Mornar nanio novi poraz Zadru, slavila i Primorska

Mornar je u sklopu 7. kola ABA lige bez poteškoća upisao pobjedu nad Zadrom. Momčad Danijela Jusupa nije bila na dovoljno dobroj razini u obrambenoj fazi, dok su domaćini kontrolirali skok te su uz pomoć američkih bekova došli do pobjede 95:86.

Mornar je bilo bolja momčad tijekom većine susreta. Zadrani su vrlo dobro parirali u prvom dijelu, dok je prva veća razlika nastala u trećoj dionici kada su domaćini pobjegli na plus 12. Zadrani su se uspjeli vratiti na minus pet te su bili u igri sve do pet minuta prije kraja i rezultata 78:72. Uslijedila je tada crna rupa u kojoj Zadrani u skoro tri minute igre ostaju bez koša i Mornar bježi na plus deset.

Pokušali su se Zadrani vratiti preko Mavrine pick&roll kreacije, ali domaćini su rutinski utakmicu priveli kraju.

Needham s 21 i Pullen s 20 predvodili su Mornar do pobjede. Damir Markota je na strani domaćih ubacio 12 poena, a kod Zadra je najefikasniji bio Junaković s 19 poena. Vuković je dodao 16, Ivanov 13, a Keller 11 poena. Dominik Mavra upisao je 4 poena uz 12 asistencija.

Pobjedu je ostvarila i Primorska u Beogradu. Savladan je Mega Bemax sa 79:73.