HomeINObasketNBAMusa nije dobio priliku u pobjedi Brooklyna

Musa nije dobio priliku u pobjedi Brooklyna

Brookyln Netsi nastavljaju igrati po toplo-hladno principu. Nakon poraza od Detroita, sinoć su ostvarili pobjedu nad New Orleansom, 135:125.

Domaći tim u Barclays Centeru je već na poluvremenu najavio trijumf (67:50), Pelicansi su četiri minute prije kraja prišli na manju razliku (121:119), ali za nešto više od toga nisu imali snage.

Kyrie Irving je ponovo bio najefikasniji kod Brooklyna (39 poena), a kod New Orleansa se istakao Brandon Ingram (40). Nažalost, naš Džanan Musa ponovo nije dobio priliku, pobjedu svojih Netsa odgledao je s klupe.

Iznenađenje su priredili Golden State Warriorsi. Ekipa koja je znatno oslabljena usljed povreda Stepha Curryja i Klaya Thompsona savladala je favorizivane Portland Trail Blazerse, 127:118.

Nova nada Ratnika zove se Eric Paschall. Rookie Golden Statea je vodio svoju ekipu do neočekivanog trijumfa sa 36 poena i 13 skokova. S druge strane parketa, izvrstan je bio Damian Lillard (39), ali njegova odlična partija nije spriječila iznenađujući ishod u Chase Centeru.