HomeBhbasketLiga BiHNa Grbavici 1:1: Spars izjednačio u seriji protiv Širokog

Na Grbavici 1:1: Spars izjednačio u seriji protiv Širokog

Košarkaši Sparsa izjednačili su u finalnoj seriji play offa Bosne i Hercegovine protiv Širokog pobjedom u pred ispunjenim tribinama dvorane na Grbavici rezultatom 70:63.

Prvih 20. minuta igre proteklo je u izjednačenoj igri,ekipe su se smjenjivale u vodstvu. Na odmor se otišlo rezultatom 33:29 u korist igrača Marka Trbića.  U trećem periodu Spars dobrom odbranom i efikasnom igrom u napadu “paralizira” Široki i dolazi do dvocifrene razlike, i najveće prednosti u samom  finišu 55:38. U posljednji period Sarajlije ulaze 57:42.

Početak poseljdnje dionice Široki otvara serijom 5:0. Gosti  se tokom četvrtine potpuno vraćaju u susret. Prave seriju 9:0, u 37. minuti igre dolaze na zaostatak -2  58:60. U samom finišu  poenima Jovanovića u presudnim momentima Sparsi dolaze do pobjede.

Najefikasniji kod Sparsa bio je Albijanić 14, Jovanović je dodao 13 i Kamenjaš 10 poena. Kod gostiju iz Širokog Fenner je ubacio 13, D. Drežnjak 11 i Kraljević 10 poena.