HomeBhbasketLiga BiHNekadaĆĄnji bh. reprezentativac ponajbolji u pobjedi Gorice

NekadaĆĄnji bh. reprezentativac ponajbolji u pobjedi Gorice

Odigrana je i posljednja utakmica danaĆĄnjeg programa Druge ABA lige u dvorani hotela Hills na IlidĆŸi, a u crnogorsko-hrvatskom okrĆĄaju u desetom kolu Gorica je pobijedila Podgoricu rezultatom 72:65.

Gorica je otvorila utakmicu serijom od 8:0, ali je Podgorica uzvratila serijom od 10:0 i preuzela vodstvom, ali samo za kratko i prvu dionicu hrvatski klub zavrĆĄio je sa dva poena prednosti (21:19).

U drugom periodu Gorica je sigurno čuvala prednost i nije dopuơtala Podgorici da dođe u priliku preuzeti isto, a u trećoj četvrtini hrvatski klub je ubacio “u brzinu viơe” i doơao do dvocifrene prednosti, koja je u jednom trenutku iznosila i 16 poena.

Gorica je u posljednjih deset minuta uơla sa deset poena prednosti (60:50), a ni u četvrtom periodu Podgorica nije imala snage da napravi neơto viơe, tako da je hrvatski klub doơao do uvjerljivijeg trijumfa od 72:65.

Goricu su do pobjede vodili Batur, Majčunić i Maơić sa po 13 poena, a pratio ih je Uljarević sa devet i Kapusta sa osam. Najefikasniji u Podgorici, ali i na utakmici bio je Tomaơević sa 14 poena, a dodao je i ơest skokova te asistenciju.