HomeINObasketNBANetsi nastavili seriju, Minnesota smijenila trenera

Netsi nastavili seriju, Minnesota smijenila trenera

Brooklyn Netsi upisali su šestu uzastopnu pobjedu (5-0 u gostima na turneji po Zapadu) nakon drame protiv Los Angeles Clippersa u Staples Centeru.

Njujorška ekipa je mogla i mirnije ući u završnici s obzirom da je imala prednost od 15 poena (94:79, 95:81) u zadnjoj četvrtini, ali domaćin je istopio razliku te je rezultat glasio 108:108 na pola minute prije kraja.

Nakon toga DeAndre Jordan “tip-offom” posprema jedan odbitak za 108:110, a zatim se dešava ključni trenutak meča. Kawhi Leonard polaže loptu u koš Netsa, ali sudije poništavaju poene zbog toga što je gurnuo Jamesa Hardena tokom prodora. Faul u napadu, diskutabilna odluka.

Potom Harden poentira s linije slobodnih bacanja i zaključuje konačnih 108:112. Upravo je bek Brooklyna bio najefikasniji na meču (37 poena, 11 skokova), strijelce Clippersa predvodili su Paul George (34 poena) i Kawhi Leonard (29 poena, 13 skokova).

Večer u NBA obilježila je i jedna trenerska smjena. Minnesota se zahvalila Flipu Saundersu nakon poraza od New Yorka (103:99), na klupu Timberwolvesa, inače tima s trenutno najgorim omjerom u ligi (7-24), sjest će Chris Finch.