HomeINObasketNBANetsi slavili, Musa postigao sedam poena

Netsi slavili, Musa postigao sedam poena

U vrlo neizvjesnoj utakmici košarkaši Brooklyn Netsa rezultatom 105:102 slavili su protiv Denver Nuggetsa uz solidan učinak Džanana Muse.

Meč su bolje otvorili domaći i imali su prednost tokom čitavog prvog poluvremena. Ipak, Nuggetsi su održavali priključak, pa se odmah moglo pretpostaviti da ćemo gledati dramu.

Tako je i bilo. Do posljednjih trenutaka nije se znao pobjednik meča. Nijedna ekipa nije imala dvocifrenu prednost, a u posljednju dionicu ušlo se sa plus pet za domaće.

U posljednjoj minuti imali smo pravu rezultatsku klackalicu. Dinwiddie je polaganjem 20 sekundi prije kraja doveo Brooklyn u vodstvo, da bi u narednom napadu Barton promašio dugu akciju i time su Netsi došli na korak od pobjede.

Sa linije slobodnh bacanja precizan je oba puta bio Prince, da bi Murray pokušao za tri poena izboriti produžetak, no bio je neprecizan i Brooklynu je pripala velika drama.

Bosanskohercegovački reprezentativac Džanan Musa bio je solidan večeras. Na terenu je proveo nešto manje od 13 minuta i postigao je sedam poena uz dva skoka.

Spencer Dinwiddie je bio najefikasniji u domaćem timu sa 24 poena, dok je 19 dodao Allen. Kod gostiju 24 poena Nikole Jokića, a tri manje Murraya.