HomeINObasketSvjetsko prvenstvoNigerija ubjedljiva protiv Južne Koreje

Nigerija ubjedljiva protiv Južne Koreje

Košarkaši Nigerije nisu imali apsolutno nikakvih problema protiv Južne Koreje. U dvoboju ekipa bez pobjede pregazili su protivnika s 42 koša razlike, završilo je 108:66.

Nakon prvog poluvremena odigranog u Wuhanu košarkaši Nigerije pokazali su definitivno kvalitetu više u odnosu na protivnika koji je zaostajao 18 koševa. Bilo je 49:31, a najviše problema stvarala je unutarnja linija.

Drugo poluvrijeme nije ponudilo preveliku promjenu po pitanju rezultata. Kako je vrijeme odmicalo prednost Nigerijaca sve je više rasla, a do kraja utakmice ostalo je tek pitanje kojom će razlikom slaviti.

Najbolji je u redovima Nigerije bio Micheal Eric sa 17 poena i devet skokova, dok je Ike Diogu dodao 16 koševa i šest skokova.

Ra Gun-ah bio je najbolji u redovima Juže Koreje s 18 poena i 11 skokova.