Jamal Murray i Nikola Jokić konačno su dobili pomoć u napadačkom dijelu, što je rezultiralo trijumfom Denver Nuggetsa nad Lakersima od 114:106.

Tako je ekipa iz Kolorada smanjila na 1-2 u finalu Zapadne konferencije.

Nakon prve četvrtine Nuggetsi su preuzeli konce meča u svoje ruke, da bi krajem treće dionice imali i prednost od 20 poena razlike (91:71). Osim standardno efikasnih Jokića i Murraya, raspoložen je bio i Jerami Grant, pomoć koju su zvijezde Denvera itekako trebale.

Lakersi su ipak u zadnjem periodu zamalo došli do preokreta, serijom 16-2 smanjili na 96:99 šest minuta prije kraja utakmice. Murray je tada trgnuo Nuggetse iz letargije sa nekoliko nevjerovatnih koševa, Denver je sačuvao vodstvo i slavio.

Murray je upisao 28 poena i 12 asistencija, Jokić 22 poena i 10 skokova, dok je Grant dodao 26 poena, što je njegov career-high u doigravanju.

Kod Lakersa je briljirao LeBron James, koji je postao drugi košarkaš u historiji po broju nastupa u NBA play-offu (ukupno 252 utakmice). Zabilježio je triple-double od 30 poena, 10 skokova i 11 asistencija, ali ipak nije mogao spasiti svoj tim od poraza.

Naredni meč ove serije igra se u noći između četvrtka i petka (3 sata ujutro po našem vremenu)