Košarkaši Budućnost Volija savladali su u “Morači” ekipu Cibone 87:68 u osmom kolu regionalne ABA lige.

Izabranici Petra Mijovića odigrali su odličan meč i sasvim zasluženo stigli do nove pobjede u regionalnom takmičenju.

Cibona je parirala samo u uvodnim momentima prve četvrtine, a onda je Budućnost preuzela stvar u svoje ruke i taj period dobila rezultatom 26:17.

Nastavili su Podgoričani odlično i u drugoj četvttini, posebno je bio dobar mladi Fedor Žugić, pa su domaći na poluvremenu vodili sa ubjedljivih 53:31.

Rutinska i ubjedljiva igra Budućnosti nastavila se i u drugom poluvremenu. Cibona jednostavno nije mogla da parira crnogorskom timu koji je zabilježio petu pobjedu. Budućnost ima i tri zaostala meča.

Najefikasniji u pobjedi Budućnosti bio je upravo mladi Žugić koji je postigao 20 poena, a imao je šest pogođenih trojki. Pratio ga je Džastin Kobs sa 16 poena, dok je Amadeo Dela Vale dodao 11.

U ekipi Cibone se istakao Filip Bundović sa 18 poena, a četiri manje je postigao Roko Prkačin.