Košarkašku javnost u Bosni i Hercegovini potresla je vijest koju je objavio Raport — na sjednici Upravnog odbora Košarkaškog saveza BiH navodno je rečeno da igrači ne zaslužuju premije za historijski plasman u drugi krug Eurobasketa.
Podsjetimo, reprezentacija BiH je tim uspjehom ispisala jednu od najljepših stranica u historiji bh. košarke, a sada se među ljubiteljima sporta širi razočarenje zbog odluke krovne kuće bh. košarke.
Na vijest je reagovao najbolji bh. košarkaš i NBA zvijezda Jusuf Nurkić, koji je bio pravi vođa „Zmajeva“ na Eurobasketu. Nurkić je na društvenim mrežama kratko, ali jasno poručio:
“Najbolje da ugasite sve…”
Ova poruka izazvala je snažan odjek među navijačima, koji su u komentarima izrazili podršku igračima i ogorčenje prema čelnicima Saveza.
Nurkić je i ranije otvoreno ukazivao na nepravilnosti i probleme unutar sistema bh. košarke, a njegov posljednji istup mnogi vide kao još jedan vapaj za promjene.
Bh. javnost sada očekuje reakciju KSBiH i pojašnjenje kako je moguće da se istorijski uspjeh reprezentacije ne nagradi, već da se obeshrabre oni koji su ga ostvarili.
D.B.


