Košarkaši Partizana u 4. kolu grupe A Eurokupa u gostima su pobijedili ekipu Bahčešehira rezultatom 82:76. Crno-bijeli imaju skor 2-2, a turski tim 0-4.

Ekipa iz Humske je u gradu na Bosforu ponovila neke stare boljke. Odlilčno je odigrala veći dio provg poluvremena, kada je imala maksimalnih 12 poena prednosti, ali nekoiliko katastrofalnih minuta, kada se nije znalo ko šta radi na terenu, koštali su goste i na odmor su otišli sa poenom minusa 39:38.

Dvojica igrača Bahčešehira, Džamal Džons i Erik Grin upisali su ukupno 28 poena, dok je na drugoj strani najveći dio posla odradio raspoloženi Erik Mika, koji je u Istanbulu odigrao najbolji meč od kako je došao u Humsku.

Turska ekipe je u trećem periodu imala maksimalnih 5 poena prednosti (46:41), ali i tada je bilo jasno da su crno-bijeli bolji tim i da samo od njih zavisi da li će se u Beograd vratiti sa pobjedom ili će još jednom razočarati svoje navijače.

U posljednji period se ušlo sa neriješenim rezultatom (65:65), ponovo je bilo uspona i padova, početničkih grešaka, ali u finišu meča važnu trojku pogodio je Novica Veličković (73:68), a utakmicu je definitivno prelomio odlični Kodi Miler Mekintajer koji je postigao posljednjih sedam poena, uključujući i trojku u posljednjem sekundu napada.

Miler Mekintajer je bio najefikasniji sa 22 poena (6/8 za dva, 3/3 za tri, 1/1 slobodna bacanja), uz skok, sedam asistencija, dvije osvojene i tri izgubljene lopte za 24 minuta, Mika je dodao 19 (9/12 za dva), uz šest skokova, Nemanja Dangubić je upisao 8, Nemanja Gordić i Veličković po 7, a Markus Pejdž i Rašon Tomas po 6.

U domaćem timu Grin je zabilježio 23 poena (8/10 za dva, 1/6 za tri), Džons 16 i Burak Jildizli po 16, a Erkan Jilmaz 6.

Partizan u sljedećem kolu dočekuje Burg, koji ima mnogo problema sa zaraženim igračima i ovo kolo nije igrao, dok Bahčešehir ide u Veneciju.