Partizan je u trećem kolu ABA lige pobijedio FMP u Železniku rezultatom 103:90 (21:23, 27:21, 29:22, 26:24).

FMP je prvi poveo na utakmici poenima Stefana Đorđevića, a prve poene za Partizan postigao je Kodi Miler-Mekintajer van linije 6,75. Igrali su ujednačeno obje ekipe i prvu mini-seriju pravi FMP 8:0 i Vlado Šćepanović je na 3:21 do isteka prvih deset minuta pri rezultatu 17:12 za domaće. Vratio se Partizan nakon tajm-auta i na odmor se otišlo rezultatom 23:21 za FMP.

Početak druge četvrtine igrao se “koš za koš”, a prvu razliku Partizan je napravio na 6:20 do kraja poluvremena kada je kapiten Novica Veličković pogodio za 37:30. Reagovao je Vladimir Jovanović tajm-autom nakon kojeg domaći smanjuju rezultat na 43:39 tri minute do isteka druge dionice. Nije se razlike mijenjala do kraja poluvremena i nakon 20 minuta rezultat je bio 48:44.

Partizan je igrao dosta bolje u trećoj četvrtini i tu stigao i do svoje prve dvocifrene prednosti. To se desilo na 6:40 do isteka treće dionice kada je Rašon Tomas zakucavanjem postavio rezultat 60:49. Miler-Mekintajer je pogodio trojku malo nakon toga i na semaforu je pisalo 65:52. Morao je trener FMP-a da reaguje tajm-autom koji nije promijenio puno toga na parketu. Partizan je u trećoj četvrtini bio dosta dominantniji i mogli su pred odlučujuću četvrtinu otići i sa većom razlikom od 77:66.

Posljednja četvrtina nastavila se na treću dionicu. Partizan je potvrdio mnogo bolju igru u drugom poluvremenu i iz minuta u minut je povećavao razliku. +18 je bilo sedam minuta do kraja utakmice, a predovdili su “crno-bijele” Miler-Mekintajer i Nemanja Dangubić poenima u posljednjoj četvrtini. Usporio je Partizan tempo i FMP je spustio prednost na 10 razlike četiri minute prije kraja (92:82). Nije iPAK “Parni valjak” dozvolio da dođe do neizvjesne završnice i rutniski je meč završio rezultatom 103:90.

Najefikasniji u dresu Partizana bio je Miler-Mekintajer koji je postigao 23 poena, dok je Nemanja Nenadić u dresu FMP-a postigao 26 poena.