HomeINObasketEuroCupPartizan pobijedio u Limožu

Partizan pobijedio u Limožu

Partizan je ostao jedina neporažena ekipa u Eurokupu i nakon gostovanja u Limožu, iako je igrao bez Novice Veličkovića i Korija Voldena. Nakon lošeg izdanja u prvoj četvrtini Partizan je zaigrao mnogo bolje i na kraju ostvario ubjedljivu pobjedu.

Crno-bijeli su katastrofalno počeli utakmicu, Limož je nakon nepuna dva minuta vodio 8:0, a u 4. minutu prvi put dvocifrenu prednost (15:5). Francuzi su u prva tri i po minuta pogodili tri trojke, vodili su i 22:10, a visok procenat šuta držali su do kraja prve četvrtine koju su riješili u svoju korist 25:16.

U drugoj četvrtini daleko bolja odbrana beogradskog kluba, a razigrao se i Markus Pejdž koji je ubacio prvih sedam poena druge dionice, da bi nakon trojke Gordića Partizan prvi put poveo – 26:25. Limož je uzvratio serijom od 7 vezanih poena, ali u posljednjih pet minuta do odlaska na odmor više nije poentirao. Partizan je poslije 20 minuta vodio sa 36:32.

Crno-bijeli su drugu četvrtinu dobili sa 20:7, a u trećoj su bili gotovo podjednako ubjedljivi. Odbrana je i dalje funkcionisala odlično, u napadu su igrači Partizana kažnjavali gotovo svaki propust Limoža, a nakon 20:8 u trećoj četvrtini igrači Andree Trinkijerija su stekli nedostižnih 16 poena prednosti (56:40).

U posljednjih deset minuta Limož nije uspio da ugrozi trijumf Partizana, a crno-bijeli su do kraja uspjeli i da uvećaju prednost.

Rašon Tomas je bio najefikasniji kod Partizana sa 16 poena, Pejdž je dodao 14, a Gordić 13 poena. Spisak dvocifrenih igrača crno-belih zaključuje Vil Mozli koji j uz 11 poena imao 9 skokova i 3 blokade i bio MVP ovog meča sa indekosm 21. Kod Limoža Invernici je postigao 13, Lang 12, a Semaž 11 poena.