U okviru sedmog kola ABA lige, Partizan je u “Draženovom domu” savladao Cibonu sa 82:75 (27:21, 23:19, 17:25, 15:10).

Obje ekipe su napadački raspoložene ušle utakmicu pogodivši po tri trojke u prvoj polovini prve četvrtine. Za domaće su pogađali Mateo Drežnjak, Filip Bundović i Damir Markota, dok su kod crno-bijelih precizni bili Nemanja Dangubić i Rade Zagorac. Beograđani su u finišu perioda ubacili još dva šuta van linije 6,75m, ovaj put preko Markusa Pejdža i Rašona Tomasa, pa je nakon deset minuta na košarke bilo 27:21 za Partizan.

Tim Saše Filipovskog je serijom 8:0 otvorio drugi kvartal, pa je njegov kolega na drugoj strani Ivan Velić morao reagovati minutom odmorom. Na pogon Bundovića i Roka Prkačina, “Vukovi s’ Tuškanca” su spustili zaostatak na jednocifren broj, ali tada Kodi Miler-Mekintajer vezuje pet poena, a potom novu trojku pogađa Dangubić nakon izgubljene lopte Prkačina za novih +15 (48:33) “Parnog valjka”. Do kraja druge dionice, Cibona je uvezala par uspješnih napada, pa se na veliki odmor otišlo pri rezultatu 50:40.

U nastavku, viđena je potpuno drugačija slika na terenu. “Vukovi” su iz svlačionice izašli sa puno više energije, a igra Partizana se totalno raspala na početku treće četvrtine kada je Cibona serijom 14:3 preokrenula rezultat i povela 56:53. U tom periodu, najzaslužniji za preokret su bili Drežnjak i Prkačin koji su ubacili neke bitne poene za svoj tim, dok su na drugoj strani gosti srljali iz greške u grešku.

Važnu rolu za domaće je u trećem kvartalu odigrao i Bundović. Sa svojih pet poena, povećao je razliku na +5 (60:55), ali odgovorili su Nikola Janković i Pejdž serijom 7:0 za novi preokret na semaforu. Pred ulazak u posljednji period, bilo je 67:65 za Partizan.

Za razliku od treće četvrtine, Partizan je bio taj koji je mnogo bolje otvorio posljednji period igre. Nemanja Gordić i Janković su nastavili sa serijom poena crno-bijelih i tako vratili dvocifrenu prednost (75:65) na stranu svoje ekipe, a potom je svoju četvrtu trojku ubacio i Pejdž i tako otklonio dileme oko večerašnjeg pobjednika. Imao je tim trenera Filipovskog i 15 poena prednosti (80:65) poslije koša svog kapitena Novice Veličkovića, a jedino što je Cibona uspjela, to je da ublaži poraz. Na kraju, bilo je 82:75.

Najefikasniji u redovima pobjedničkog tima je bio Pejdž sa 16 poena, dok je Janković dodao 15 poena. Kod Cibone, istakao se najviše Bundović sa 20 poena, a dobar meč je odigrao talentovani Prkačin upisavši 16 poena.

Ovo je četvrti trijumf za crno-bijele na “Jadranu” ove sezone, dok je Cibona upisala peti poraz. U narednom kolu regionalnog takmičenja, Zagrepčani će gostovati u Podgorici kod Budućnosti, dok Partizan očekuje Zvezdu u najvećem derbiju ABA lige.