U okviru trećeg kola Top 16 faze Eurokupa, Lokomotiva Kubanj je savladala Partizan sa 74:67 (19:17, 18:13, 17:19, 20:18).

Mantas Kalnietis je otvorio meč poenima za tim iz Krasnodara, a uzvratio mu je Ognjen Jaramaz. Novica Veličković je u daljem toku susreta vukao svoj tim u napadu, a Džordan Kroford se aktivirao u redovima Lokomotive i na polovini prvog perioda je bilo 14:11 za Beograđane.

Redži Linč i Vil Kamings su potom započeli dobru seriju domaćina, koji su preuzeli vođstvo i uspjeli ga održati do kraja četvrtine, te se na prvu pauzu otišlo sa 19:17.

Partizan je teško pronalazio put do protivničkog obruča u nastavku i činilo se da će se ruski predstavnik odvojiti na značajniju razliku. Poslije šest minuta igre, Valeri Kalinov je donio prvu dvocifrenu prednost Lokomotivi (31:21), a ona je nedugo zatim nakon poena Kroforda iznosila i +11 (34:23).

Ipak, “Parni valjak” je zaigrao nešto konkretnije i uspio smanjiti zaostatak, Nemanja Dangubić je pogodio bitnu trojku, a ispratio ga je Jaramaz i nakon 20 minuta igre na semaforu je stajalo 37:30.

“Crno-bijeli” su relativno brzo istopili prednost protivnika. Vilijam Mozli i Nikola Janković su smanjili na 37:34, njihovu seriju je prekinuo Stanislav Ilnicki, ali onda je Markus Pejdž sa dva uspješna šuta van linije 6,75m izjednačio na 40:40.

Momentum je u tim trenucima definitivno bio na strani Beograđana, koji su nastavili u dobrom ritmu i čak i poveli sa 44:43 na tri i po minuta do kraja treće dionice.

U nastavku se igralo koš za koš, Džošua Perkins je na 20 sekundi do kraja pogodio uz faul, te tako izjednačio na 49:49, no potom je Rade Zagorac nesmotreno napravio nesportsku ličnu grešku, iz čega se izrodilo pet poena domaćina, koji su finalni kvartal dočekali sa +5 (54:49).

Partizan, Zagorac nesportskom greškom ubio momentum Partizana i servirao Lokomotivi prvu pobjedu u top16 Evrokupa

Lokomotiva je nastavila seriju u uvodu četvrte četvrtine. Kamings, Mindaugas Kuzminskas i Kalinov su nakon 90 sekundi doveli svoju ekipu do maksimalnih +11 (60:49) i već tu se moglo naslutiti da tim iz glavnog grada Srbije neće imati više snage da se vrati.

Tako je i bilo, Partizan je na četiri i po minuta do kraja preko Jaramaza uspio prići na -5 (67:62), ali ekipa iz Krasnodara je ipak mirno završila meč i slavila sa 74:67.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Kamings sa 15 poena, a na drugoj strani je identičan učinak imao Veličković.