Cedevita Olimpija bila je bolja u slovenačkom derbiju ABA lige protiv Krke iz Novog Mesta rezultatom 77:69.

Krka je u bolje otovrila utakmicu i nakon prve dionice vodila 21:15. Tokom drugog perioda vodila je i 10 razlike. Domaćin uspjeva da smanji vodstvo i na odmor se odlazi 33:36 za Krku.

Cedevita Olimpija u nastavku preuzima incijativu koju održava do kraja susreta za pobjedu u 1. kolu ABA lige.

Brown sa 21 poenom, Hopkins 15  i Perry 13 istakli su se kod Cedevita Olimpije.  Rok Stipčević 18, Champor 12, Lapornik 10, dok je bh. reprezetativac Vrabac ubacio 8 poena.

Konferencija za medije nakon susreta otkazana zbog pojave koronavirusa, a to su klubovi saznaju na poluvremenu i za obje je ekipe određena izolacija.