Promo iz Donjeg Vakufa ostvario je vrijednu pobjedu u utakmici 15. kola Lige BiH. U Promo areni izabranici Bobana Ninića savladali su Zrinjski rezultatom 84:83.

Košarkaši Proma odlično otvaraju utakmicu i poslije prvog perioda imaju 21:10. Sve je funkcionisalo u tim trenucima u igri Donjovakufljana koji su na početku drugog perioda poveli i sa 23:10.

No, nakon toga ništa više im nije polazilo od ruke. Gosti su napravili seriju 16:0 i preokrenuli na 23:26.

Mustafica je poenima poslije šest minuta stavio tačku na “crnu – seriju” i smanjio na 25:26. Kapiten Proma je donio ponovo prednost svom timu sa linije za slobodna bacanja 27:26, a onda je uzvratio Vranješ za 27:28.

Duel Mustafica vs. Vrašnješ se nastavio i dalje. Mustafica je pogodio trojku za 30:28, a Vrašnješ izjednačio na 30:30. Koš za koš se igralo do velikog odmora. Trojkom Anđušića poluvrijeme je okončano bez pobjednika 38:38.

Mustafica je sa dvije vezane trojke donio svom timu prednost 51:45, poslije čega je trener gostiju Zoran Glomazić zatražio time-out. Ervina nije služio šut (0-6), dok su s druge strane domaći poslije time-outa propustili kontranapad 3:1.

Mustafica je nezadrživ, u trećem periodu šutira 4/4 i održava prednost 61:55, a potom i Wilson pogađa za 64:57, ali Pajić pogađa “tricu” uz slobodno bacanje koje ne pogađa pa je 64:60 na semaforu.

Treća dionica je okončana rezultatom 69:60 nakon trojke Battlea i “polaganja” Wilsona.

Wilson je sačuvao prednost i sredinom posljednjeg perioda kada je pogodio za 79:71.

Zrinjski je nakon time-outa kaznio greške Proma 79:76. Potom je time-out tražio Ninić, a Wilson gubi loptu. No, “polaganje” Ervina je blokadom zasutavio Mustafica, koji je u narednom napadu pogodio za 81:76.

Vranješ je bio neumoljiv, pa pogađa trojku za 81:79 u 37. minuti.

Ervin je tek u 38. minuti postigao poene iz igre, ali itekako začajne jer je Zrinjski došao na pola koša zaostatka 82:81.

Naredni napad je promašio Vranješ, a u posljednji minut se ušlo kod rezultata 82:81. Wilson je promašio polaganje, ali je Mustafica uhvatio loptu. Wade je potom napravio faul u napadu i na liniju za slobodna bacanja poslao Ivana Zlomislića.

Njegovim poenima na 33 sekunde prije kraja Zrinjski ima prednost 82:83.

Ervin je napravio prekšraj na Wilsonu na 20 sekundi prije kraja. Amerikanac je pogodio oba “slobodnjaka” i donio svom timu prednost 84:83.

Zoran Glomazić je pozvao time-out…  Poslije dosta konfuzije u posljednjem napadu Zrinjski je uputio dva šuta. Prvo Zovko, potom i Knežević, te je Promo stigao do pobjede.

Najzaslužniji za pobjedu Proma su kapiten Mustafica koji je postigao 29, a poen više je postigao Wilson.

Vranješ je postigao 24 poena, a Anđušić 20. Ovo je Zrinjskom treći vezani poraz.