Mornar je savladao Partizan nakon produžetka (77:76), vjerovatno je mogao to da uradi i u regularnom dijelu, ali ovako je još slađe.

Barani su slavili sedmi put u sezoni, imaju i jedan poraz, a trijumf nad “crno-bijelima” mogao bi i da se okarakteriše kao veoma bitan u borbi za plasman u plej-of.

Partizanu je pripalo prvo poluvrijeme u kojem je u nekoliko navrata imao i dvocifrenu prednost, a Mornar je reagovao u nastavku na krilima Džejkoba Pulena.

Američki plejmejker je u trećoj dionici predvodio domaćina do preokreta, bilo je i plus sedam u korist crnogorske ekipe…

Kasnije uzbuđenja nije nedostajalo, timovi su se smjenjivali u vođstvu, da bi Pulen promašio trojku uz zvuk sirene u regularnom dijelu.

U dodatnih pet minuta je sve nadoknadio Ajzea Vajthed, strijelac svih sedam poena za svoj tim.

Prvo je izjednačio na 72:72, onda pogodio za 74:72, pa jedno od dva slobodna bacanja za 75:76, a kasnije i za trijumf preko Vila Mozlija 23 sekunde prije kraja.

Partizanu je ovo peti poraz u devet rundi…