HomeINObasketEuroleaguePonos Izraela bolji od Đetića

Ponos Izraela bolji od Đetića

Norris Cole je blistao, Budućnost je vodila dobrih 30 minuta, igrali su Podgoričani u odbrani mnogo bolje nego inače… Ali kada se podvuče crta ponovo nisu uradili – ništa. Tim Jasmina Repeše izgubio je još jednu euroligašku bitku, ovog puta bolji od šampiona ABA lige bio je Maccabi – 81:76

Za razliku od prethodnog duela u Milanu, Budućnost je bila i više nego konkurentna. Pružila je u prvoj četvrtini najbolju defanzivnu sekvencu u ovogodišnjem euroligaškom izdanju. Ponos Izraela ostao je na samo 12 datih poena.

Budućnost je bila dobra u odbrani, u napadu se oslanjala na Norrisa Colea… Takva taktika davala je rezultat. Crnogorski predstavnik vodio je više od 30 minuta.

Međutim, žuta minuta na početku posljednje dionice koštala je glave Crnogorce. Razigrali su se Wilbekin i O'Bryant, Maccabi je preokrenuo rezultat. Zatim brzo otišao na plus osam i tu je bio kraj nadanja Podgoričana da mogu do četvrtog trijumfa u Evroligi.

Za pamćenje je odigrao Norris Cole. Postigao je 25 poena uz sjajan šut za dva poena (9-12). Kod domaćina najbolji je bio nesuđeni bh. reprezentativac Scottie Wilbekin sa 16 poena. Nemanja Gordić igrao je svega 18 minuta i postigao 4 poena.

Rutinske pobjede slavili su CSKA i Panathinaikos. Moskovski klub je u gostima savladao Darussafaku sa 80:65, dok su Grci u Atini slomili Bayern sa 77:67.