Predsjednik Košarkaškog saveza BiH Aid Berbić istakao je da je navijanje navijača Zmajeva tokom meča protiv Srbije bilo nekulturno i nepristojno.
Aid Berbić je u izjavi za N1 između ostalog komentarisao navijanje tokom meča kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u kojem je BiH poražena od Srbije sa 72:74.
“Što se tiče samog skandiranja koje je počelo u drugoj četvrtini bilo je ružno, nekulturno, nepristojno. Nije košarkaška publika navikla na to i na takav vokabular koji se tamo iskoristio i desio. Ne znam, svi smo na toj utakmici ostali zatečeni. Što se tiče himne publika zviždi ne samo na nju, nego na sve. Morate znati da ovi navijači nas prate 10 godina i nikada do sada nije bilo problema s njima” – rekao je Berbić i nastavio:
“Morate znati da niti jedan igrač, niti jedan čovjek koji je došao iz Srbije nije pretrpio lične uvrede. Nije niti jedan predmet ubačen unutra. Ja to vidim nešto na čemu moramo raditi u budućnosti. Moramo raditi sa navijačima i da stvari vratimo u kolotečinu. Da politika i hajp preko medija i društvenih mreža ostane tamo gdje treba. Da ne prlja ovu plemenitu igru.“
On je govorio i o tome da li će obaviti razgovore sa BH Fanatikosima.
“Sigurno da ćemo pokušati hladne glave – ne treba nam doljevanje ulja pred vatru. Ovo je bilo i prošlo. Pred nama je vrijeme i moramo da pokušamo da vratimo. To su ljudi i navijači. Takva je dnevna politika da je teško procijeniti gdje je granica i šta je. Svi se slažemo da je to nepristojno, ali i nama su zviždali u Turskoj kada smo bili pa se nismo bunili. Ova saopštenja što su došla su samo kontraproduktivna. Gledaćemo da to riješimo. Nismo sa njima ni razgovarali, oni su izrazili želju da kupe. Do sada nije bilo ovakve scenografije ni ovakvih riječi. Nadamo se da ćemo mi to u budućnosti riješiti. Vjerovatno se i tu desilo nešto što je dosta provincijski i primitivno, ali nastojaćemo da popravimo. Moramo dokazati da smo bolji od drugih i da se izdignemo iznad ovoga“ – kazao je Berbić.


