Crvena zvezda je preokretom finišu meča došla do pobjede na gostovanju kod Cedevita Olimpije u 17. kolu ABA lige (82:83), a za Beograđane ovo je bio 12. uzastopni trijumf. Posljednji put su izgubili od Igokee.

Domaći su na startu utakmice pokazali da će biti tvrd orah, a u prvoj dionici imali su i devet poena prednosti, međutim ovaj period igre završen je neriješeno. Cedevita Olimpija se dobro držala i u nastavku, tako da se i na odmor otišlo neriješenim rezultatom (43:43).

Crvena zvezda se u trećoj četvrtini pokušavala “odlijepiti”, a išli su do +7, no u posljednjih deset minuta ušli su samo sa poenom prednosti. Domaći su u drugom dijelu četvrtog perioda došli do prednosti od pet poena, ali ipak se ušli u vrlo neizvjesnu završnicu.

Hollins je 42 sekunde prije kraja pogodio trojku za 82:81, a potom je na drugoj strani Auguste promašio za dva poena. Pet sekundi prije kraja Ivanović je iskoristio oba slobodna bacanja i donio prednost gostima od 82:83, a Ferrell je promašio za tri poena i pobjedu Cedevita Olimpije.

Blažić je bio prvo ime susreta sa 21 poenom, 11 skokova i pet asistencija, ali to nije bilo dovoljno za Cedevita Olimpiju. Kod Zvezde najefikasniji bio je Hollins sa 18 poena i četiri skoka, a Wolters je dodao 14 poena, a Lazić 11.