HomeINObasketEuroleagueSaša Obradović srušio Maccabi u Tel Avivu

Saša Obradović srušio Maccabi u Tel Avivu

Košarkaši Albe napravili su iznenađenje u 7.kolu TOP 16 faze Eurolige, pobjedom protiv Maccabija u Tel Avivu rezultatom 66:59.

Ekipa Saše Obradovića borbenom i disciplinovanom igrom zasluženo je došla do treće pobjede u TOP 16 fazi Eurolige, grupa E.

Nakon prvih 20.minuta Maccabi je imao prednost 36:35. Odličnom igrom u odbrani u trećem periodu, Alba u posljednju dionicu ulazi sa rezultatom 50:44.

U posljednjoj četvrtini Maccabi nije uspio doći do preokreta, Alba kontroliše rezultat i dolazi do zaslužene pobjede.

McLean sa 18 poena i 6 skokova, te Marko Banić sa 11 poena i 5 skokova bili su najučinkovitiji u pobjedi Albe. U redovima Maccabija Smith je postigao 17 poena uz 9 skokova i Linhart 15 poena.