Košarkaši Sutjeske savladali su na svom terenu ekipu Heliosa iz Domžala rezultatom 81:74 u 20. kolu ABA 2 lige.

Sutjeska je ovom pobjedom ponovo u igri za plasman u plej-of, a u posljednja dva kola tražiće šansu protiv Širokog i Dinamika.

Nikšićani su večerašnji susret otvorili odlično i nakon uvodnih deset minuta imali su prednost od 22:16. Nastavila je ekipa Zorana Glomazića u istom ritmu i u drugom kvartalu pa je razlika Sutjeske brzo dosegla i plus 12 (31:19).

Međutim, gosti su se probudili u finišu poluvremena i serijom trojki smanjili su vođstvo Nikšićana na samo četiri poena zaostatka (38:34).

Velika borba vodila se u trećoj dionici, naša ekipa nije uspjela da se značajnije odlijepi ali je i dalje imala zalihu od četiri poena (58:54).

Gosti iz Slovenije sredinom posljednjeg perioda preko Šantelja stižu i do preokreta povevši sa 63:66. Ipak, Sejfić nije dozvolio slovenačkoj ekipi da se dodatno odlijepi pa je sa sedam vezanih poena donio Sutjesci vođstvo od 70:66.

Helios je potom napravio nekolike jeftine greške, što su košarkaši Sutjeske iskoristili da odu na dvocifrenih 77:67 koje su rutinski priveli do kraja meča ostvarivši 10. ovosezonsku pobjedu u ABA 2 ligi.

Sutjesku je do pobjede predvodio Nikola Pavlićević sa 24 poena, pratio ga je Sejfić sa 16, dok je dva poena manje dodao Vujović.

Kod Heliosa Konjević je bio najbolji sa 23 poena, 20 je dodao Blaž Mahkovic.