HomeBhbasketLiga BiHŠiroki lider za primjer: Sedam igrača iz omladinske škole u u seniorskom...

Široki lider za primjer: Sedam igrača iz omladinske škole u u seniorskom timu

Košarkaši HKK Široki igraju odličnu sezonu. Lideri su MaxBet liga BiH, a istovremeno su na vrhu u ABA Liga 2, potvrđujući da se na Pecari nastavlja kontiniutet bitke za trofeje.

Posebnu težinu ovom uspjehu daje podatak da čak sedam igrača u rosteru potiče iz vlastite škole košarke. U vremenu kada mnogi klubovi posežu za brzim rješenjima i stranim imenima, Široki je ostao vjeran svojoj filozofiji – stvarati i razvijati domaće igrače.

Iskusni Josip Bilinovac predvodi ekipu i donosi stabilnost u ključnim trenucima, dok Josip Čović i Dominik Vujanović, u najboljim igračkim godinama, su dodatna sigurnost i kvalitet. Uz njih stasava nova generacija s Pecare – 20-godišnji Andrej Radivojević te 19-godišnjaci Antonio Reher, Mihael Damjanović i Matej Galić – mladići koji već sada pokazuju da budućnost kluba nije upitna.

Strani igrači Miha Škedelj, Alexander Trice, Matej Bošnjak i Jalyn McCreary predstavljaju nadogradnju sistema, ali okosnicu i identitet ekipe čini domaći kadar. Upravo ta kombinacija iskustva, mladosti i planskog rada daje Širokom kontinuitet rezultata na oba fronta.

Dodatni impuls klubu donosi i povratak prof. Mate Brekala na funkciju šefa omladinske škole, što jasno pokazuje da Široki razmišlja dugoročno.  Nema sumnje da će iz Širokog i u budućim vremenima stizati igrači, koji će donositi trofeje matičnom klubu, a potom graditi karijere do euroligaških i NBA terena.

Široki danas nije samo lider na tabelama – on je primjer kako se strpljivim radom i vjerom u vlastitu školu gradi stabilan i trofejan klub.

N.S.

 



Uz PayPal sa nekoliko klikova na siguran način možete podržati naš rad. E-mail za donacije putem PayPal-a je skokic.e@gmail.com

DA LI STE PROČITALI?

Najnovije