Košarkaši Širokog u derbiju kola upisali su gostujuću pobjedu nad Sparsima u dvorani Grbavica rezultatom 83:69.

Domaći su kontrolirali igru i rezultat tek u prvih deset minuta. Prvi period je pripao Sparsu rezultatom 20:15. Sve ostalo je bilo na strani gostiju, koji su do poluvremena preokrenuli rezultat i otišli na veliki odmor sa +4 (40:44).

U trećem periodu Široki nastavlja u istom ritmu. Gosti stižu do dvocifrene prednosti koju nisu ispustili do kraja susreta.

Spars je pokušao da se vrati u utakmicu, ali im je večeras malo toga polazilo od ruke.

Po 20 poena su postigli Mateo Drežanjak i Filip Kraljević, Dario Dreženjak je postigao 15, a Goran Filipović 12 poena.

Kod domaćih dvocifreni su bili Kenan Bajramović sa 17 i Ibrahim Durmo sa 11 postignutih poena.