HomePromocijaLiga mladihŠiroki slavio u dramatičnom finišu nad Slobodom

Široki slavio u dramatičnom finišu nad Slobodom

Juniori Slobode i Širokog odigrali u Mejdanu polufinalni susret grupe C juniorskog prvenstva Bosne i Hercegovine. Na finalni turnir plasirala se ekipa Širokog koja je slavila sa 100:92.

Domaći tim bolje je otvorio susret i početkom prve dionice vodi 11:5. Širokobriježani ne dopuštaju Slobodi da se odvoji te ubrzo tope prednost domaćina i u finišu četvrtine imaju prednost, 23:21, vodili su nakon prve dionice.

Početkom drugog perioda gosti imaju najveću prednost 32:25. Domaćin konsoliduje redove i u 16. minuti igre vode 40:37. Zvaršnica prvog poluvremena pripada juniorima Širokog koji na odmor odlaze vodstvom 49:46.

U trećem periodu gosti iz Širokog Brijega dolaze dvocifrene prednosti 72:59 u 26. minuti igre. Sloboda uspjeva borbenom igrom u završnici serijom poena u posljednji period ući sa zaostatkom -1, 72:73.

Tuzlaci do vodstva dolaze 34. minuti utakmice 81:80. Na koncu Sloboda ima i +4 na dva minuta prije kraja, ali…

Široki pravi seriju 10:0, preokreće rezultat i na kraju zasluženo slavi sa 100:92.