HomeINObasketNBASjajni Luka Dončić i dalje piše povijest

Sjajni Luka Dončić i dalje piše povijest

ktualni prvaci Toronto Raptorsi doživjeli su i prvi poraz sezone, na gostovanju u TD Gardenu. U utakmici s 12 izjednačenja i 19 izmjena u vodstvu slavili su Boston Celticsi sa 112:106.

Posljednjih devet minuta Celticsi su dobili s 30:17, a ključnim se pokazala trica Jaylena Browna koji je nešto manje od tri minute prije kraja zabio za vodstvo 110:106.

Jaylen Brown i Jayson Tatum predvodili su Celticse s po 25 poena i devet skokova, dok je Kemba Walker dodao 22 koša i šest skokova.

Raptorse je predvodio Pascal Siakam s 33 koša i osam skokova, dok je Kyle Lowry dodao 29 poena i sedam asistencija.

U prvom dvoboju ove sezone Brooklyn Netsi svladali su New York Knickse na domaćem parketu. Slavili su sa 113:109, a junak je bio Kyrie Irving koji je očekivano prometnut u prvog igrača momčadi.

Činilo se kako bi Netsi mirno mogli privesti utakmicu kraju, no Knicksi su napravili seriju od 15:2 te poveli sa 109:106, tri i pol minute prije kraja. Međutim, do kraja nisu postigli nijedan poen, a Irving je zabio pet koševa zaredom te ipak donio svojoj ekipi pobjedu.

Irving je susret zaključio s 26 poena i pet asistencija, dok je Spencer Dinwiddie dodao 20 koševa i pet asistencija.

Knickse je predvodio Allonzo Trier s 22 poena, dok su po 16 koševa dodali Kevin Knox II i R.J. Barrett.

Ponovno je kombinacija Luka Dončić – Kristaps Porzingis predvodila Dallas Maverickse do pobjede, a ovoga puta na gostovanju kod New Orleans Pelicansa gdje su slavili sa 123:116.

Nešto uspješniji ovoga je puta bio slovenski košarkaš koji je ubacio osam poena u završnih pet minuta, a susret zaključio s triple-double učinkom. Susret je bio izjednačen sve do 109:109, a tada gosti lome rezultat serijom od 6:0.

S 25 poena, deset skokova i deset asistencija postao je igrač s devet triple-double učinaka prije navršene 21 godine, prvi kojem je to pošlo za rukom. Porzingis je dodao 24 poena, a Jalen Brunson 14 koševa i osam skokova.

Najbolji je kod Pelicansa bio Brandon Ingram s 25 poena i osam skokova, dok su po 16 koševa dodali Derrick Favors i Josh Hart (devet skokova).

NBA:

Boston Celtics – Toronto Raptors 112:106
Charlotte Hornets – Minnesota Timberwolves 99:121 (Graham 24p / Towns 37p, 15sk, 8as)
Brooklyn Nets – New York Knicks 113:109
Memphis Grizzlies – Chicago Bulls 102:110 (Jackson Jr. 23p, 11sk / LaVine 37p, 6sk)
New Orleans Pelicans – Dallas Mavericks 116:123
Oklahoma City Thunder – Washington Wizards 85:97 (Gilgeous-Alexander 28p, 7sk / T. Bryant 21p, 11sk)