HomeVremeplovSjećanje na utakmicu Široki - Partizan pred punom Pecarom (VIDEO)

Sjećanje na utakmicu Široki – Partizan pred punom Pecarom (VIDEO)

Sada kada nas je virus prisilio da ostanemo u svojim domovima imamo dosta slobodnog vremena. To slobodno vrijeme iskoristili smo da se prisjetimo velikih utakmica i pobjeda naših klubova, a jedna takva se zbila 12.1.2013. godine, kada je Široki pred 4000 svojih navijača „srušio“ Partizan pod vodstvom bivšeg izbornika BiH reprezentacije i velikog stručnjaka Duška Vujoševića.

Partizan je u to vrijeme imao odličnu ekipu, prepunu mladih, talentiranih ali i kvalitetnih igrača od kojih su se mnogi kasnije otisnuli u NBA i Euroligu. Igrali su i TOP 16 fazu Eurolige, pobjeđivali ekipe kao što su CSKA, Maccabi…ali protiv Hercegovaca nisu mogli.
Široki se u to vrijeme grčevito borio za opstanak, financijske (ne)mogućnosti su ga na to prisilile. Na polovini sezone ih je napustio najbolji igrač Darko Planinić koji je prodan u Maccabi, a kao zamjena za njega su dovedena dva Amerikanca, playmaker Johnathon Jones i centar Rashaun Freeman, u nadi da će im oni pomoći u borbi za opstanak u Jadranskoj ligi, a u međuvremenu je klupu Ponosa Hercegovine preuzeo Damir Vujanović.
Širokobriježani su nošeni gotovo punom Pecarom odlično ušli u utakmicu i vodili tijekom cijele prve četvrtine, a onda u zadnje dvije minute rafalna paljba u kojoj Karlo Vragović pogađa dvije uzastopne trice za vodstvo Širokog 23:14, a nakon toga mu se pridružuje Boris Barać sa svojom tricom, da bi krajnji rezultat prve četvrtine 28:15 postavio Dalibor Peršić sa linije slobodnih bacanja.

U drugoj četvrtini sasvim druga priča, nakon što je Peršić pogodio dvije trice, Duško Vujošević je shvatio da je vrag odnio šalu, odlučuje se na promjenu taktike i postavlja zonsku obranu. To se ispostavilo kao dobra odluka jer Široki nije imao rješenja za obranu Beograđana, dok je na drugoj strani Dejan Musli postizao poene, pa se tako prednost Širokog topila, da bi se konačno i istopila u zadnjim trenutcima prvog poluvremena kada Bogdan Bogdanović pogađa za poravnan rezultat na poluvremenu 43:43.

Treća četvrtina opet u znaku domaće ekipe koju su vukla već spomenuta dva Amerikanca Jones i Freeman. Crno-beli su poznati po tome kako se nikad ne predaju, tako je bilo i ovoga puta, digli su nivo obrane na najvišu razinu, no uzalud, 4 minute do kraja trećeg perioda, bivši reprezentativac BiH Marko Šutalo pogađa tricu za vodstvo Širokobriježana 62:50, a na kraju isti igrač zaključuje četvrtinu sa dva poena za rezultat na semaforu koji je glasio 64:55.

U posljednju i odlučujuću četvrtinu domaćini ulaze mudro i smireno uz odličnu atmosferu u GSD Pecara. Jones je smirio igru, kontrolirao ritam utakmice a kada bi Širokom zatrebali poeni mogli su se osloniti na Marka Šutala jer je pokazao iskustvo i mirnoću sa linije slobodnih bacanja kada je to bilo najpotrebnije. Konačan rezultat glasio je 87:80 za BiH predstavnika.

ŠIROKI WWIN: Šutalo 21, Babić, Ramljak 7 (8 skokova), Bilinovac, Peršić 11, Bošnjak, Šakić 16 (4 skoka), Freeman 9, Barać 3, Vragović 8, Rikić, Jones 12 (7 asistencija). Trener: Damir Vujanović

PARTIZAN MT:S: Lauvergne 1, Milutinov, Westermann 6, Gordić 11, Milosavljević 10 (6 asistencija), Bogdanović 12, Gagić 7, Musli 11, Čakarević, Đekić, Gordon 11 (6 skokova), Bertans 11. Trener: Duško Vujošević

Na kraju utakmice Pecara samo što nije eksplodirala, navijači su pobjedu proslavili karakterističnom pjesmom „Ponosna moja je zemlja…“ i posebnom pjesmom „Umro je partizan…“. Kako je izgledalo slavlje plavo-bijelih, najbolje da pogledate sami.

A ako vas zanima cijela utakmica, nju također možete pogledati.