Sloboda je u prvenstvu BiH dočekala Bratunac. Tuzlaci su bez problema došli do pobjede rezultatom 88:73.

Domaćin otvara susret sa 15:0. Gosti prve poene postižu u 5 minuti susreta. Prva dionica se završava 29:6 za Slobodu. Ekipa Damira Mulaomerovića održava vodstvo u drugoj dionici i odlazi na odmor vodstvom 54:29.

Gosti nisu učinili ništa konkretno u trećem periodu, Sloboda ima aposlutnu dominaciju na terenu, u 35 minuti dolazi do +31, 61:30. U zadnju četvrtinu domaćin ulazi vodstvom 70:47. U posljednjih 10 minuta, gosti igraju bolje nego u prethodnih 30 minuta, smanjuju vodstvo i 38 minuti dolaze na -39, 82:71. Tuzlaci dolaze do nove pobjede u prvenstvu BiH.

Dvocifreni kod Slobode su bili Čampara 17 i McKnight 17, Greg i Tomašević po 11 i Rikić 10 poena. U redovima Bratunca Huuchowecky 14 i Ćup 13 poena.