I poslije gostovanja u Tuzli, Bosna ASA BH Telecom je i dalje jedina neporažena ekipa u Centrotrans ligi za prvaka BiH. Sarajlijama se nije ponovio 8. mart kada su u prvom dijelu sezone poraženi od Slobode (85:86), već su od početka utakmice imali ozbiljan pristup za razliku od domaćina kojem skoro ništa nije polazilo za rukom.

Tračak nade kod Tuzlaka pojavio se u posljednjoj četvrtini, kada su smanjili rezultat na 59:62, no snage za potpuni preokret nisu imali. S druge strane, razigrali su se Bejli (Bailey) i Panić, koji su ponovo Bosni obezbijedili sigurnu prednost. U Slobodi je potpuno zakazao organizator igre Ros (Ross), odigravši najslabiju utakmicu ove sezone, uz šut za dva poena 1-11.

Dvorana Mejdan u Tuzli. Gledalaca: 3.000. Sudije: Milan Adamović (Banja Luka), Ante Drmić (Tomislavgrad) i Ernad Karović (Zenica). Rezultat: Sloboda Dita – Bosna ASA BH Telecom 66:78 (17:22, 18:22, 9:8, 22:26). Pet ličnih grešaka: Albijanić u 37. minuti.

SLOBODA DITA: Halilović, M. Milošević 20, Halilbegović, Albijanić 4, Peršić 4, V. Tomović, Tanasilović 2, Matić 11, N. Milošević 8, Jocović 6, Ros 11, Hrnčić. Trener: Senad Muminović.

BOSNA ASA BH TELECOM: Džeferson 6, Šehović 2, T. Tomović, Panić 11, Bavčić 10, Zimić, Bejli 18, Rahimić 6, Hajrić 4, Pašalić, Džekson 3, Vilijams 18.
Trener: Jurij Zdovc.