HomeBhbasketLiga BiHSloboda nakon produžetka do pobjede u Trebinju

Sloboda nakon produžetka do pobjede u Trebinju

Košarkaši Slobode nakon produžetka ostvarili su pobjedu na gostovanju u okviru 25. kola Lige BiH u Trebinju.

Tuzlaci su slavili rezultatom 109:100.

Utakmicu možemo podijeliti na dva dijela, ali ne ona od po 20 minuta. Do 28. minute gledali smo efikasnu utakmicu, a Leotar je imao prednost 74:62.

Značaj utakmice je sam po sebi donosio nervozu, a u tim trenucima bilo je nekoliko grubljih startova, odluka sudija itd., te je došlo do nemilih scena, a u jednom trenuci Tuzlaci su se povukli u svlačionicu.

Epilog. Sudije su isključile Milidragovića, Ninkovića i B.Đurasovića iz Leotara, a Lelića, Stronga i Miličeviča iz Slobode.

Atipične petorke su utakmicu privele kraju. Sloboda je stizala prednost i poenima Jakupovića na 7 sekundi prije kraja imala 92:91.

Uslijedio je napad Leotara i prekršaj nad Mijovićem koji je bio polovično precizan sa slobodnih bacanja 92:92 i utakmicu odveo u produžetak.

U dodatnih pet minuta Tuzlaci su utakmicu prelomili i došli do vrijednih bodova.

Mijović sa 22, Ninković sa 21 i Božo Đurasović sa 19 poena bili su najefikasniji kod Leotara.

Miličevič je postigao 22, a Strong 20 poena za Slobodu.