HomeBhbasketLiga BiHSloboda prekinula seriju poraza: Manjgafić, Janjić, Gregg i drugovi porazili Čapljinu (FOTO)

Sloboda je Mejdanu dočekala Čapljinu u redovnom kolu košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine. Pobjeda je pripala Tuzlacima rezultatom  81:68.

Prvih 20 minuta igre pripalo je Čapljini, posebno u prvoj dionici bio je raspoložen Milin koji je ubacio četiri trice, kao i Bungei.

Sloboda je uspjela u finišu prvog poluvremena doči na minimalan zaostatak -1, na odmor se otišlo 38:39 za Čapljinu.

Početkom drugog poluvremena Sloboda dolazi do prvog vodstva 42:39. Čapljinci ponovo dolaze vodstvo. Međutim u nastavku susreta Tuzlaci borbenom igrom ulaze u posljednji period vodstvom 58:48.

Mulaomerovićevi igrači  još bolje igraju u nastavku utakmice i povećavaju razliku. Čapljinci se bore da smanje vodstvo domaćina. Sloboda kontroliše rezultat do kraja susreta i dolazi do pobjede.