HomeRegionalni basketABA ligaSloboda u bosanskom derbiju porazila Spars(FOTO)

Sloboda u bosanskom derbiju porazila Spars(FOTO)

Bh. derbi u okviru ABA lige odigran je u Tuzli između Slobode i Sparsa. Pobjeda je pripala rezultatom Slobodi 77:73.

Prvi period bolje otvaraju domaći košarkaši i nakon 10 minuta igre imaju prednost 19:13. Početkom druge dionice Sloboda vodi 24:15. Spars serijom 8:0 smanjuje na koš zaostatka. Gosti iz Sarajeva imaju blagu prednost u nastavku. Tuzlaci uspijevaju na kraju prvog poluvremena izjednačiti. Na odmor se otišlo rezultatom 39:39.

Nastavak igre bolje otvaraju igrači Damira Mulaomerovića, krajem treće četvrtine ima prednost 57:43. Puleni Nermina Selimovića nedopuštaju Tuzlacima da steknu veću prednost, u četvrti period ulazi se rezultatom 60:52 za Slobodu.

Spars na početku zadnje četvrtine dolazi na koš zaostatka 59:60. U 35 minuti igre rezultat je 63:63. Sloboda serijom 10:0 preuzima incijativu. Tuzlaci su koncentrisani do kraja utakmice i dolaze do pobjede

Najefikasniji kod Slobode Gregg 20 i Manjgafić 21 poena. Kod Sparsa Kamenjaš 20 i Vrabac 19 poena