HomeBhbasketLiga BiHSpars dobio triler na Pecari

Spars dobio triler na Pecari

Košarkaši Širokog izgubili su od sarajevskog Sparsa rezultatom 70:71 u derbiju drugog kola Košarkaškog prvenstva BiH igranom u subotu na Pecari.

Prvi okršaj ovih dvaju klubova u novoj sezoni donio je sličnu predstavu koju su ljubitelji loptanja pod obručem gledali cijele prošle sezone. Bila je to tvrda utakmica s dosta agresivnosti i trke u kojoj su ovoga puta slavili Sparsi.

Široki je nešto ozbiljnije ušao u susret, ali Sparsi su dobro hvatali zaostatak. Gosti pred kraj četvrtine pojačavaju agresivnost i dolaze do izjednačenja (11:11), no domaćini dižu tempo i vraćaju rezultat u svoju korist tako da je prva četvrtina završila rezultatom 18:11.

Početkom druge četvrtine bio je vidljiv pad koncentracije u igri Širokog, zaredale su se greške, a Spars je za to vrijeme stigao razliku. Ni nakon minute odmora, momčad Krunoslava Krajnovića nije dobro reagirala na terenu pa je Spars došao i do vodstva od 22:29.

Sjajnim zakucavanjem Josipa Batinića Široki vraća vodstvo na svoju stranu (30:29), a na poluvrijeme se otišlo s prednošću Širokog 32:29.

Početkom treće četvrtine mini-serijom Gorana Filipovića Široki je održavao razmak, ali gosti ubrzo ponovno prelaze u vodstvo i treća četvrtina završila je rezultatom 47:53.

U posljednjoj dionici igre domaćini su konstantno morali stizati zaostatak. Tricom Matea Čolaka četiri minute prije kraja Široki stiže do izjednačenja, ali nakon toga uslijedila je velika borba koja je na kraju pripala Sparsima.

Široki u srijedu dočekuje KK Novi Pazar u okviru ABA 2 lige, a u subotu ide na gostovanje kod KK Kakanj u Prvenstvu BiH.